יום רביעי, 23 בספטמבר 2015

תזונה לצמיחה לגובה

תזונה נכונה וצמיחה לגובה

לתזונה מאוזנת ומותאמת למטופל באופן אישי חשיבות רבה כשהמטרה היא ישפור וניצול אופטימאלי של הגדילה והצמיחה לגובה.
ישנן דרישות תזונתיות ספציפיות בכדי שגופנו יגיב במטרה לצמוח לגובה בצורה אופטימאלית. אך יש לציין גם, כי הגובה ה"סופי" שלנו נקבע במידה רבה ע"י הגנטיקה (כלומר מה ירשנו מההורים שלנו), אך בכדי להשיג צמיחה מרבית לגובה, ראשית עליינו לדאוג שתהיה לנו מבנה עצמות בריאות ותקינות. זאת בשילוב החיוני של צריכת חלבונים מספקת, ויטמינים ומינרלים, יכולים לעזור לנו להשיג צמיחה המרבית לגובה.

חלבונים וגדילה לגובה

מחקר בראשותו של קתרין ברקיי באוניברסיטת הרווארד הראה שצריכת חלבון חלב מועיל במיוחד לצמיחה לגובה.
המחקר עקב אחרי הצמיחה של יותר מ-5,000 נערות, והראה כי הצמיחה הסופית לגובה של אדם המבוגר היה קשור לכמות מוצרי חלב שאכלו בגיל ההתבגרות. כך נמצא כי אלו שאכלו יותר חלבון חלב ומוצרי חלב הופכו למבוגרים גבוהים יותר.

ויטמין סי וצמיחה לגובה

אחד מהויטמינים החיוניים לצמיחה לגובה הוא ויטמין C, הויטמין נמצא כמרכיב חשוב לצמיחת עצם, כך נמצא במכון הביו-רפואי לחקר החלל. ויטמין C נחשב לחיוני ביותר לצמיחה ותיקון של רקמת העצם, אך לא רק, אלא גם רקמות חיבור אחרות, כגון: גידים ורצועות, התומכות בשלד. בכדי לקבל כמויות גבוהות של ויטמין C, רצוי לאכול פירות וירקות טריים, כגון: פירות הדר, להימנע מעישון - אשר מכלה את רמות ויטמין C בדם (כל סיגריה עשויה לגזול כ- 25 מ"ג ויטמין C.

צמיחה לגובה הורמון גדילה צמיחה לגובה הורמון גדילה Growth Hormone. הכל אודות הצמיחה לגובה והורמון הגדילה והתפתחות גופנית. (by Diet2all).

בטא קרוטן כדי להיות גבוה יותר

הבטא קרוטן יחד עם כל המשפחה: תערובת קרוטנואידים, נמצאים במזונות, כגון: צמחים ירוקים וכתומים, גזר, בטטה, דלעת, תרד, משמש ופלפלים. לפי הספרייה הלאומית האמריקנית לרפואה, בטא קרוטן הוא ויטמין חיוני לצמיחת עצם משום שהוא מומר לויטמין A, אשר מסייעת לשמור על צמיחה תקינה והתפתחות העצמות. ויטמין A מצוי לרוב במוצרי חלב, ביצים ובשרים.

ויטמין D לחיזוק והתפתחות העצמות

ויטמין D חיוני לצמיחת ותיקון העצמות. מחסור בויטמין D גורם לעצמות להיות דקות וחלשות יותר, כמו גן נטייה מוגברת לשבירים ועצמות מעוותות.
הדרך הטובה ביותר לקבל ויטמין D לצמיחה לגובה היא מחשיפה קצרה לשמש, וכדי להיזהר שלא להשרף. עם זאת, תוספים, כגון: שמן דגים יכולים להגביר את רמת ויטמין D אם אתם גרים באקלים מעונן ובחורף.

סידן כחומר גלם לבניית העצמות

מחקר Dakota State University מצא קשר בין צמיחת עצם ופעילות גופנית בילדים, הראה כי ילדים עם צריכת סידן גבוהה יותר היתה יותר צמיחת עצם מאלה שהיו בעלי רמות סידן נמוכות יותר.
לכן הגוף שלנו זקוק לסידן לאורך כל החיים בכדי לבנות ולשמור על רמות עצם. מזונות עשירים בסידן, הם כגון: חלב ומוצריו, סרדינים וירקות בעלי עלים ירוקים, כמו: תרד, הנ"ל צריכים להיות חלק מהתזונה לצמיחה לגובה.

גמדים הורמון גדילה וצמיחה לגובה כולם יודעים שהורמון הגדילה מסייע לצמיחה לגובה והתפתחות תקינה בילדים ושישנם כאלה ... ישנם גם רכיבי תזונה אשר גורמים לגירוי שחרורו בבלוטת ההיפופיזה, כגון: חומצות האמינו,  ... 

צמיחה לגובה התפתחות לגובה או צמיחה לגובה מורכבת ותלויה בגורמים רבים, לרבות הסטטוס התזונתי, מערכת ההורמונים בגוף...

צמיחה לגובה וגדילה לגובהצמיחה לגובה וגדילה לגובה: כדי לשמור על המערכת החיסונית חזקה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה